arrowUp
+420 775 603 151
annu@annu.cz

Jóga

Individuální lekce

Co od toho očekávat:

Individuální přístup – cvičení zaměřené na části těla, které právě Vy potřebujete protáhnout, procvičit, navnímat.

Volnost – nemusíte se omlouvat z práce, ani shánět hlídání pro Vaši ratolest (tu klidně vezměte s sebou). Na čase se domlouváme vždy společně podle možností obou stran.

Brániční dech a plynulé dýchání celkově, správné držení těla, fyziologicky zdravé provedení pozic, zapojení spirálních svalových řetězců a hlubokého stabilizačního systému. Zbavování se bolestí bez příčin i těch s příčinami. To všechno a ještě mnohem víc nabízím při individuálních lekcích. Výběr pozic šitých na míru Vašemu tělu a pomoc se začátky v meditacích jsou pak samozřejmostí.

 

Kdy a proč volit individuálku:

V první řadě na úplném začátku, kdy jste jógou nepolíbení, Vám může dát individuální lekce mnoho. Bude to jenom o Vás a Vašem těle – co potřebuje, jaké má naučené pohybové vzorce, jestli jsou zdravé a případně jak se dají změnit nebo napravit. Držím se pravidla, že důležitý je kvalitní základ, na kterém se pak dá dále pracovat a stavět, buďto samostatně v rámci své domácí praxe anebo na skupinových lekcích.

Skvělou volbou je i pro ty z Vás, kteří se cítíte nejistě a možná i trošku zmateně z toho, jak do asán vstupovat, co od cvičení vůbec očekávat, co byste během toho měli fyzicky cítit a co naopak ne. Třeba v případech, kdy Vy i Vaše tělo potřebujete specifický/odlišný přístup.

Pro začátek bohatě stačí pár hodin, kdy se Vám můžu takto naplno věnovat a zodpovědět všechny Vaše otázky. Individuální lekce nemusí být pravidelné, ani nijak časté. Nejrychlejší výsledky se sice dostavují při častém opakování správných pohybových vzorců, ale můžeme na to jít pomalu a postupně. Dopřejte si je, kdykoli se Vám bude chtít. 

 

Termíny: Na těch se domluvíme vždy společně. Pokud se hlásíte na individuálku poprvé, napište mi nebo rovnou zavolejte a zbytek už společně vyřešíme.  

Cena: 650 Kč

Doba trvání: 75 minut

Určeno pro: začátečníky i pokročilé

 

Skupinové kurzy

Co od toho očekávat:

Skupinová jóga dává člověku možnost trávit čas a čerpat energii v prostředí podobně naladěných osob. Přijdete do společnosti lidí, kteří se rozhodli pro stejnou cestu jako Vy, alespoň na tu chvíli. Usnadňuje Vám to tak momenty, kdy se z jakéhokoli důvodu nejste sami schopni přeladit do stavu soustředěného, klidného, meditativního, natož abyste soustředěný výkon žádali po svém těle. Všude kolem nás se to energiemi jenom hemží, i my, lidé, jsme pouhou viditelnou energií. Právě proto na nás má tento aspekt tak hluboký vliv a je přece skvělé mít místo, kam si můžete přijít „dobít baterky“ společně.

 Kdy a proč volit skupinové kurzy:

Skupinové kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří stojí o ucelený a postupný vývoj v józe. Začíná se na zdravých základech a postupuje se společnými silami do těžších a vyšších variant asán, technik a meditací. Nebudete ošizeni o nic, co k pravé józe patří.

Osobně uzavřené kurzy miluji a dávám do nich maximum své snahy, protože mají ucelený řád, v rámci něhož jsem schopná postupně předávat myšlenky, techniky a zdravé principy pohybu. Oproti otevřeným lekcím je tak možné klientům a klientkám krůček po krůčku rozšiřovat spektrum znalostí i pohybu s tím, že už se kvůli dalším a dalším nově příchozím nebudeme muset vracet na samý počátek a opakovat tak základy pořád dokola.

 

 Kurzy: (vzhledem k současné situaci v republice zatím nejsou naplánované termíny)

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA/FYZIO JÓGA

Jak už název tohoto kurzu sám napovídá, budeme se hodně soustředit na fyziologicky správné a zdravé provedení asán, budeme hýčkat naše záda i celá těla, aby nebolela. Dechové techniky, meditace a všechno ostatní je na každém mém kurzu i lekci samozřejmostí.

Termíny:
Cena:
Doba trvání:
Počet lekcí:
Určeno pro: mírně až středně pokročilé

  

POKROČILÁ A STÁLE ZDRAVÁ

Když už máte za sebou nějakou tu praxi a nechcete začínat na úplném počátku, přesto jste stále ještě otevření možnosti načerpat nové vědomosti a hlavně pohyby, pak je tento kurz pro Vás jako dělaný. Z počátečního rozdýchání a zklidnění mysli se dostaneme až k dynamičtější a pokročilejší józe, při které se zapotíte a vyčistíte tak nejen hlavu. Těšit se můžete na postupné propracování se k vránám, stojům na hlavě, rukou, atd. To vše v kontrolovaném pohybu, bez bolestně a bez negativních následků na těle. Kurz budeme prokládata meditacemi na nejrůznější způsoby a pokud budete mít zájem, tak i zpíváním manter. 

Termíny:
Cena:
Doba trvání:
Počet lekcí:
Určeno pro: pokročilé

 

Otevřené lekce

AROMATERAPEUTICKÁ JIN JÓGA

Je to takové ztišení mysli…čas, kdy sice pracujete s tělem v dlouhotrvajících asánách, ale požitku se dostává i myšlenkám, tedy spíš nemyšlenkám. Celý prostor kolem Vás je ovoněný příjemnými vůněmi, hudba je velmi tichá, klidná. Máte čas, prostor i vše potřebné pro meditaci a třeba i uzdravení svého já. V pozicích zůstáváte dlouho, ale vždy jste do nich dovedeni bezpečně. Tělu tím prospějete, prohloubíte dech a dostanete se v pozicích mnohem dál, než při jakékoli jiné józe. Dech Vás vede a čas umožňuje uvolnění zatuhlého svalstva (a nejen toho).

Kdy a proč volit aromku:

Ve chvílích, kdy je nelehké udělat si čas na sebe, kdy jsou Vaše myšlenky hlasitější než okolní ruch a Vás to trápí, potřebujete je trošku ztišit. Aromka může být pravidelnou záležitostí, ale rozhodně jí být nemusí.

Jin jóga navíc pracuje s vybranými asánami, ve kterých se setrvává mnohem delší čas než jindy. Každá lekce je jiná, jedinečná a má své konkrétní téma. K tomuto tématu je připraveno a do posledního detailu vymyšleno i vše ostatní – vůně, barvy, meditace a další.

Termíny: 
Cena: 170 Kč
Doba trvání: 75 minut
Určeno pro: začátečníky i profíky

mainpic
mainpic
mainpic
mainpic

Přečtěte si víc

Mám za sebou dlouhou řadu let tradiční jógy v indickém provedení, což by se, na té fyzické úrovni, dalo nejlépe charakterizovat jako gymnastika. Nenechte se mnou klamat, je to hodně o duchovnu, meditacích, očistných technikách a dýchání. Je to životní styl, víra, nikoli cvičení. Přes to přese všechno jde však v indické józe, která se vyučuje po světě, alespoň tedy v té, kterou jsem poznala já, hlavně o to, dostat se co nejdál, do těch nejvyšších variant asán, neustále je rozvíjet, i když, bohužel, nebyl základ a vůbec základní asány zdravě zakotvené. Milovala jsem to. Bolelo to. A v žádném případě mi to nepřipadalo zvláštní. Až v určitou chvíli mi došlo, že to je sice krásné na pohled, že zvládnu stát v chakra-asáně téměř do omdlení, ale že mi to ve své podstatě vůbec nedělá dobře, na těle, ani na duši. Chtěla jsem indickou jógu a tak jsem jí dělala. V době, kdy jsem s jógou začínala, se moc neřešilo, jak se do toho můžu dostat zdravěji, aniž bych si ničila např. neustálými zkruty svoje klouby. Připisuji to i tomu, že jsem o tu zdravější variantu nestála, netušila jsem o její existenci. Přece se všeobecně ví, že jóga vede ke zdraví, tak kde je problém?

Za ty dlouhé roky jsem na své cestě vystřídala velkou spoustu učitelů, každý ve mně zanechal nějakou myšlenku a stopu. Posledních pár let jsem převážně praktikovala sama tradiční ASHTANGA jógu. Vydala jsem se do samé kolébky jógy, do Indie a předtím i na Srí Lanku, načerpat tamní duchovní rozměr této životní cesty. Postupně jsem se pak začala vzdělávat, sama pro sebe, svoji potřebu. Kurzy anatomie a fyziologie, dva instituty, z nějž mi jeden poskytl i oficiální dokument učitele jógy a cítím, že jsem tomu o něco blíž a cítím potřebu to všem říct, alespoň těm, kteří o to stojí, že je v pořádku, neudělat provaz, že je v pořádku cítit se pohodlně a respektovat limity svého těla. Ani v tomto oboru moje vzdělávání se však nekončí a věřím, že ani nikdy neskončí. Je to běh na celý život…možná spíš více životů.

A přesně v tomto duchu v mých hodinách provázím. Každá lekce vychází ze stejného základu – zdravé pohybové vzorce definované panem docentem Kolářem, podle principů vývojové kineziologieDNS (dynamické neuromuskulární stabilizace) – o obou dvou tématech se dočtete více v sekci Blog. Navracení se k výchozím polohám, zdravé pokročení ke složitějším asánám, prohloubení dechu skrze tělo. Klid mysli, pevné, ale ohebné a zdravé tělo, meditace, dechové techniky a ještě mnohem víc. Je to pravá jóga se vším všudy, jenom trošku zdravější pro naše evropská těla.

Důkaz místo slibů, nezbývá než to vyzkoušet.

Ozvěte se

Pokud ve Vás zůstaly nezodpovězené dotazy, neváhejte se ozvat.


 
Jméno
Příjmení
Telefon
Email
Poznámka
 
 
Odeslat